Czas pracy kierowców

W związku z licznymi zmianami, które aktualnie się pojawiają w przepisach dotyczących czasu pracy kierowców oferujemy szkolenia przeznaczone dla kierowców jak i kadry zarządzające. 31 lipca 2020r. zostały opublikowane przepisy tzw. „pakietu mobilności”, które od 20 sierpnia 2020r. wprowadziły zmiany i będą je jeszcze wprowadzały przez kilka następnych lat. Zmiany te będą dotyczyły Rozp.561/206 jak i innych przepisów dotyczących czasu pracy kierowców. Od 15 czerwca 2019r. w nowo rejestrowanych pojazdach ciężarowych i autobusach muszą być montowane nowe tachografy cyfrowe nazywane „tachografami inteligentnymi” lub „tachografami drugiej generacji”. Wszystko to sprawia, że kierowcy mogą czuć się zagubieni i popełniać błędy, które skutkują nakładaniem kar zarówno na nich jak i na firmy sięgających często tysięcy euro. W związku z tym zapraszamy na szkolenia dopasowane do wiedzy kierowcy, na których:
– Omówimy zmiany jakie zostały już wprowadzone i jakie będą wprowadzane przez „pakiet mobilności” na przestrzeni kilku lat.
– Pokażemy różnice pomiędzy starszymi generacjami tachografów, a najnowszym i nauczymy korzystania z nich- posiadamy tachografy wszystkich generacji i wszystkich typów. Od najstarszych tachografów analogowych mechanicznych, poprzez nowsze analogowe, ale już elektroniczne, tachografy cyfrowe I generacji i skończywszy na najnowszej generacji. Posiadamy tachografy inteligentne zarówno VDO jak i Stoneridge przystosowane do użytkowania w warunkach szkoleniowych z odpowiednimi dla nich kartami.
– Pokażemy, jak pobierać dane z tachografów i karty kierowcy przy użycia oryginalnego czytnika VDO.
– Omówimy czas pracy od podstaw dla kierowców, którzy tego będą potrzebowali.

 

1568042.jpg